Dűlők
Dűlők
Öreghegy
A Balatontól legtávolabbi terület (~5 km) a rizling szempontjából az Öreghegy, melyet a Nagy Gella szomszédságában találunk. Ez a terület a kövek világa, egymást érik a kőbányák, amelyek között szőlőt találunk. Ásványi anyagban nagyon gazdag bort eredményez. Déli benapozású dűlőinken Olaszrizlinget és Cabernet Sauvignont termesztünk.
Talajtípus: mészkő, bitumenes mészkő, dolomit, márga
Gella
Tótvázsony felé haladva a keleti hegyoldal a Nagy-Gella, a maga 415 méterével a borvidék legmagasabb pontja, melynek déli benapozású ültetvényeiről csodálatos kilátás nyílik a Balatonra. Ugyanakkor a Balatontól való öt kilométeres távolság már a fényvisszaverődést és a hőkisugárzást nem biztosítja, így komoly savakkal rendelkezik a gyümölcs, mely annak is köszönhető,hogy 1973-as telepítésről beszélünk. A talajt hihetetlen változatosság jellemzi, a triász mészkövön hol márgát, hol dolomitot találunk. A termőréteg kifejezetten magas mésztartalmú. Mikroklímája különleges, a tökéletes érést a katlan-hatás biztosítja. Gella dűlőnkön Olaszrizlinget termesztünk, új telepítésben pedig Merlot és Furmint található.
Talajtípus: mészkő, bitumenes mészkő, dolomit, márga
Barátszőlő
A balatonszőlősi Picitmás étteremből tökéletes a rálátás a hét hektáros Barátszőlő dűlőre. Pincészetünk legnagyobb kiterjedésű összefüggő táblája. Szürkebarát, Sauvignon blanc, Chardonnay és Sárgamuskotály fajták találhatók meg itt. 2000-ben telepítette a család, innen születik a 7 hektár cuvée-nk, amely ezen négy szőlőfajta házasítása.
Bordoma
Nem kell egészen Pécselyig elmenni, hogy az ember gyönyörködhessen Cabernet Sauvignon és Kékfrankos ültetvényünkben. Balatonszőlőst elhagyva a Tótvázsonyi elágazásnál jobbkanyart véve nemsokára el is jut oda. Cabernet Sauvignon, Zenit, Cabernet franc és Kékfrankos ültetvényeinkről több éve készítünk borokat.
Talajtípus: agyagmárga, márga, mészkő, tűzköves mészkő
Száka
Balatonfüredről Balatonszőlős felé haladva az első szőlőültetvény jobbra a Száka dűlő. Olaszrizling, Zenit és Sauvignon blanc terem itt.
Talajtípus: gumós, gyakran tűzköves, kovás mészkő és tufa, meszes vagy kovás tufit
Baricska
Ha Balatonfüredről Tihany fele megyünk, a Hajógyárnál kell felkanyarodni a Forrás Sportpark felé. Sajnos itt is egyre kevesebb hely marad a szőlőnek, ezért is döntöttünk úgy 2010-ben, hogy újratelepítjük az ültetvényt. A hagyományok tiszteletben tartása mindig fontos szempont volt, így két magyar fajta, Zenit és Olaszrizling került a Chardonnay helyére. Az Olaszrizlinget tudatosan a Balatonhoz közelebb eső részre telepítettük, ahol már ásványi anyagokban gazdag, vörös színű talaj található. A Balatonhoz való közelség, a fényvisszaverődés, illetve a mély színű talaj miatt nagy hőmennyiséget kap a terület, így általában itt kezdődik minden évben az Olaszrizling beszüretelése.
Talajtípus: permi vörös homokkő, sekélytengeri márga, mészkő, homokkő
Sóskút
Tótvázsony felé haladva a nyugati hegyoldal a Sóskút dűlőnk. Közvetlen a mészkőbánya alatti terület, nagyon gazdag mész- és ásványi anyag tartalma miatt nagyon különleges bort ad a dűlő. A szőlőn és a mandulán kívül más növény nem is bírja ezt a nagyon köves talajt. A gyökér a mészkő padok közötti agyagcsíkokba talál utat a rétegvizek felé. 4 hektáros méretével a legnagyobb Olaszrizling táblánk Balatonszőlősön.
Talajtípus: mészkő, kovás mészkő, tűzkő, márga, tufa, tufit